Strona główna  ›  Aktualności  ›  Renowacja marmuru / Odnawianie posadzek

Renowacja marmuru / Odnawianie posadzek

Odnawiamy posadzki kamienne, cementowe, konglomeratowe oraz wszystkie te które dają się szlifować.  Prace prowadzimy na posadzkach o różnym stopniu zniszczenia. Każdorazowo właściwą technologię renowacji dobieramy odpowiednio do stopnia zniszczenia.

marmur po renowacji

 

odnowiony marmur

odnowiony marmur Szlifowanie marmuru

Proces odnawiania polega na zgrubnym zeszlifowania kilku milimetrów posadzki aż do uzyskania równej płaszczyzny. Usuwamy w ten sposób  zewnętrzną część posadzki  wraz z przebarwieniami, resztkami wosków -sidoluxów, a także brud ukryty w spoinach/fugach płytek.

Prace prowadzone są w systemie niepylącym, na mokro lub na sucho jeśli pozwala to osiągnąć lepsze rezultaty. Generalizuiąc wyróżniamy 3 schemtay renowacji posadzki: 

renowacja posadzek

Dlaczego warto odnawiać posadzki marmurowe?

I Renowacja poprzez szlifowanie jest niczym innym jak procesem który wykonuje się w ramach obróbki świeżo ściętego kamienia w zakładach kamieniarskich przed sprzedaniem ich jako nowe. Innymi słowy renowacja pozwala doprowadzić posadzkę do stanu w jakim znajdowała sią zaraz po ułożeniu.

II Renowacja poprzez szlifowanie pozwala zniwelować ewentualne błędy popełnione przy układaniu takie jak uskoki i nierówności, doprowadzając posadzkę do równości, od czego zaczyna się renowację.

III Renowacja jest znacznie tańsza od zamienia posadzki na nową kamienną (tańsza o 75%), a nawet od położenia na posadzce tanich płytek (o 10%). Proces renowacji nie koliduje z normalną funkcjonalnością obiektu. Po posadzce w trakcie renowacji można chodzić – w przeciwieństwie  do układania płytek.

IV Renowacja nie niszczy posadzki. Każdą posadzkę marmurową można poddać kompleksowej renowacji wielokrotnie, co pozwola na zachowanie jej estetycznego wyglądu przez kilkaset lat. 

 

Wydajność i organizacja pracy

Pracujemy przy użyciu kilku zestawów planetarnych maszyn szlifierskich o różnej szerokości roboczej, w technologii na mokro jak i na sucho. Proces renowacji jest zadaniem które wymaga dokładności, staranności i wiedzy kamieniarskiej. W tym kontekście w ciągu jednego dnia możemy wykonać kompleksowo między 20, a 30 m2 renowacji posadzki.

Do renowacji potrzebujemy:

1)       Prądu o napięciu 400 V i 230 V

2)       Wody w celu szlifowania na mokro

3)       Możliwości odprowadzenia zużytej wody.

Prace rozpoczynamy od zabezpieczenia ścian i elementów wykończenia znajdujących się w obrębie prowadzonych prac, a kończymy przekazaniem informacji i przeszkoleniem personelu w zakresie pielęgnacji i utrzymania czystości na posadzce bez straty dla połysku.  Aby nie zakłucać normalnego funkcjonowania obiektu, renowacje przeprwadzamy w dni wolne od pracy lub w godzinach nocnych. 

W ramach renowacji przeprowadzamy następujące usługi:

Krystalizacja marmuru, krystalizacja lastryka,     usuwanie starych wosków, powłok ochronnych,  renowacja odnawianie spoin/fug,   Fuga poliestrowa,    impregnowanie marmuru,    odnawianie granitu, odnawianie piaskowca,   polimeryzacja PCV, przekładanie marmuru, uzupełnianie ubytków, naprawa lastryko, doczyszczanie marmuru. 

back

Nasi klienci:
Obi
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Skanska
jubilat
autoliv
moma studio
Kabanos
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
NDI
Lotnisko Gdańska Lecha Wałęsy
Politechnika śląska
Pijalnia glowna
lotnisko okęcie
fiege
arco system
Rebau
Śląski Uniwersytet Medyczny
Stalowa wola
rmf
polygon
Nafta kraków
koral
Pracownia piwa
focus forum
dowództwo dęblin
chaczapuri
aris
Swietochlowice
Straż Pożarna
Levy& Wright
Stock
Novotel
Mostostal
Politehnika Krakowska
AGH
RWE
Filharmonia Śląska